Jak odśnieżać chodnik aby wkurzyć ludzi?

Jak każda pora roku zima ma swoje plusy, ale znajdzie się też kilka minusów. Jednym z nich może być odśnieżanie. Chyba każdy, kto mieszka w domu zna sytuację, w której zaraz po przebudzeniu uderza go oślepiająca biel i pierwsza myśl: o nie, trzeba odśnieżyć! W przypadku małej powierzchni nie jest to żadnym problemem. Kłopot zaczyna się, kiedy do głównej drogi jest daleko, a wydostać z domu jakoś się trzeba.

Co zrobić, trzeba chwycić za łopatę i walczyć z białym puchem. Dobrze, kiedy jest świeży i lekki, gorzej, kiedy jest mokry i ciężki. Złośliwi mogą sobie myśleć: jak odśnieżać chodnik aby wkurzyć ludzi. Nie jest to wszak trudne, wystarczy zrobić wielką zaspę utrudniającą ludziom swobodne poruszanie się. Nikt jednak nie powinien robić na złość użytkownikom chodników. Właściciele posesji znajdujących się bezpośrednio przy chodniku zobligowani są do oczyszczania go ze śniegu, błota pośniegowego czy też lodu. Powód jest prosty i związany głównie z kosztami. Bardzo dużo kosztowałoby bowiem zatrudnienie ludzi do odśnieżania wszystkich chodników znajdujących się na terenie na przykład miasta.

Odśnieżanie chodników jest więc zrzucone częściowo na mieszkańców, którzy i tak oczyszczają swoje posesje z nagromadzonego śniegu czy lodu i przy okazji mogą przysłużyć się wszystkim poprzez odśnieżenie publicznego chodnika. Jak ze wszystkimi tego typu rozwiązaniami, jest tylu samych zwolenników, co przeciwników takiego przepisu. Nie trzeba jednak się frustrować, bo zimy u nas coraz lżejsze a i śnieg spada rzadko i na krótko. Bezcelowym zatem wydają się być ewentualne spory i zmiany z tym związane. Odśnieżanie małego obszaru potraktować można jako aktywność fizyczną na świeżym powietrzu i bez głębszego rozważania wystarczy po prostu to zrobić i mieć spokój. Dla leniwych istnieje inne rozwiązanie, można przecież zatrudnić kogoś, kto ochoczo odwali za nas czarną robotę z białym opadem. Oprócz tradycyjnych łopat dostępne są też praktyczne odśnieżarki, które zdecydowanie ułatwiają życie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *